Skip to content

Про нас

Коротка інформація про джерело

Історія джерела

Історія чудотворного джерела на честь ікони Матері Божої «Всецариці» яке знаходиться на території Тернопільської області, міста Монастириська в урочищі Святогірському є древнім та намоленим місцем.

Ще в 14 столітті, на горі висотою 368 м. на морем, в підніжжі якої витікає цілюще джерело, знаходився чоловічий монастир з утворенням якого деяку історики пов’язують появу Божої Матері на святі горі.Та не довго було суджено стояти цій святині. Під час нападу татарської навали, монастир було спалено, після чого не відбудовувався. Старожили пам’ятають деякі чудеса які відбувалися біля джерела.

В околиці святого джерела в 20 столітті жив один поміщик Боцюрко в якого був наймит безхатько як в нас народі кажуть. Служучи йому жив він у стайні. Одного разу на свят вечір Богоявління пан послав слугу по воду до столу. Прийшовши на джерело та набравши навпомацки води слуга повернувся до маєтку. Зайшовши до будинку, при світлі слуга та пан побачили що у відрах замість води щось червонілося, окуштувавши зрозумів що це вино. Прибігши знов до джерела слуга та пан застали звичайну воду яка струмувала з підніжжя гори. Після цього чуда пан прийняв наймита в свій дім. З того часу люди прозвали це місце Боцюркова криниця.

Також розповідають старожили про одного пастуха, який пас на цій горі стадо овець. Одного разу пастух тяжко занедужав, та прийшовши до джерела по воду, напившися і обмившися  він в мить одужав, після чого почав розказувати про зцілення від води усім знайомим.

В нас час святиня почала помалу відроджуватися стараннями протоієрея Ростислава Смірнова який є вихідцем з цього містечка.

Розповідає о.Ростислав. Мене змалку приваблювало це місце. Неподалік джерела ми тримали город. Нераз у спекотній час мене та брата рідні посилали до джерела по воду. Пригадую з підніжжя гори витікало багато джерел на яких ми любили бавитися,обливатися водою. Та це джерело з чого все почалося мені подобалося найбільше. Я знав історію про монастир на горі, тому завжди мріяв відбудувати святиню. Ніколи не міг подумати що саме на мене ляже ця непроста справа. З Богожого благословення та благословення Богородиці з Джублика яка дала для мене послання через візіонерку Оленку стосовно джерела це розпочалося.

Так 9 серпня 2014 р.Б. в день великомученика і цілителя Пантелеймона  на джерелі було поставлено фігуру Божої Матері «Покрова» та урочисто освячено джерело. Люди з давна любили це місце, а тому потік паломників в скорому часі ще більше почав збільшуватися. В скорому часі 2015 р.Б.  з правої сторони від фігути Богородиці було встановлено чудове розп’яття, яке освятив о.міт. Петро Савіцький. Неподалік джерела була споруджена купіль, де всі охочі могли зануритися у святій воді для оздоровлення душі і тіла.

У 2015 році за пожертви прихожан було придбано ікону Матері Божої «Всецариці»  яка була написана в Свято -Успенській Почаївській Лаврі. В честь цієї ікони було названо джерело Всецариці. Що неділі та свята у різну пору року перед іконою Всецариці збиралися люди з о. Ростиславом в полі  біля джерела молячися Акафіст до чудотворного образу.

30 липня 2017 р.Б. з Благословення Правлячого Архиєрея Бучацької Єпархій Кир Дмитра Григорака на цьому святому місці була відслужена перша Свята Літургія. З цього часу почалося Літургійне життя святині.

Розповідає о. Ростислав. Я з дитинцтва знав про ікону Всецариці. По сусідству від мене жила одна благочестива жінка п. Емілія Куйбіда яка неподалік мого будинку випасала козу. Кожного разу коли зустрічав її вона молилася з якоїсь книжечки. Оного разу я підійшов і запитав що вона таке молиться на що вона відповіла Акафіст до Всецариці. В сльзах в очах оповіла що саме ця молитва її оздоровила, мала вона опохоль на груді. З того часу я сам почав молитися до Всецариці. Взнав я що оригінал ікони знаходиться на святій Горі Афон, дуже мріяв там побувати. З Божого благословення 21 червня 2017 р.Б. я вирушив у паломницьку поїздку на Святу Гору Афон, з собою я взяв у паломництво нашу ікону Всецариці. Всі які святині Святої Афонської Гори я відвідав усюди прикладав ікону. Також ікона отримала благословення відомого старця ігумена Дохіарського монастиря отця Григорія. Приїхавши зі Святої Гори Афон 2 липня 2017 р.Б. у супроводі сотні вірян від вул.Підгородня до Джерела була урочиста зустріч ікони Всецариці. Попереду йшли діти кидаючи квіти під ноги Причистої Діви Марії, співаючи церковні пісні.

8 червня 2018 р.Б. Ікона Всецариці перед якою молився онкохворий священик о.Степан Барновський замироточила. З правої сторони від Богородиці по склі текло три струйки жовтого коліру рідина, на вигляд як мед і по констинтенції. На запах відчувався ніжно ванільний запах той яикй я чув в Іверському монастирі Святої Гори Афон. Мироточіння продовжується по сьогодень. Після кожного богослужіння цим єлеєм помазуються вірні.

6 липня 2019 р.Б. до нас з Архипастирським візитом завітав Кир Дмитро Григорак. За участі 20 священиків була освячена каплиця в честь ікони Божої Матері Ігумені Афонської та наріжний камінь під будівництво храму Блаженних Новомучеників Українських, опісля Архиєрейсяка Свята Літургія та овсячення джерела. В часі святкування були виставленні мощі св. Івана Христителя на передодні Його святого різдва.

Що неділі та свят  на Джерелі Всецариці служиться Акафіст, Свята Літургія молитви на оздоровлення та водосвяття.

Усіх щиро запрошуємо до дому Пресвятої Богородиці «Всецариці»

Чуда ікони

Правдивість

Скріплення у вірі

Старовинність

Мироточивість